Академия Движения (Кривой Рог) - театр музыкально-пластических искусств

АВТОР СТАТТІ: МИКОЛА ЧАБАН, Газета «Зоря» №14,4 квітня 2018 р.

І ЗНОВУ «ВІРИМО» У «СІЧЕСЛАВНУ»

На сцені Дніпровського академічного театру драми і комедії пройшов традиційний ХХVI фестиваль-конкурс на здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я «Січеславна – 2018».

Театрали зі стажем зауважили, що організатори свята запропонували ряд новацій. Передусім – скоротили число номінацій. Зміни торкнулися і головних призів. Цього року вперше відмовилися від «Надії Січеславни», зате вирішили зробити два головні призи.

Гран-Прі «Січеславна – 2018» за кращу постановку для дітей отримала «Аліса в Задзеркаллі» Криворізького академічного театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху». Аналогічна ж «доросла» нагорода дісталася спектаклю «На краю світу» Дніпровського драматичного молодіжного театру «Віримо!». На додачу до знаменитих статуеток переможці отримають по 25 000 гривень.

На жаль, автор бронзових красунь Федір Майстренко помер за кілька днів до свята. 26 років поспіль майстер художнього литва виготовляв на «Південмаші» статуетки з «Січеславною». До останнього подиху працював і нинішньої весни. Хіба що лаком вже готові покрити не встиг.

Хтось назвав театр єдиним місцем,де бідні згори дивляться на багатих. Але журі, яке останніми роками очолює авторитетна львів’янка Майя Гарбузюк, у зверхності ( а тим паче поверховості) звинуватити б ніхто не зміг. Його професіоналізм та об’єктивність визнані всіма…

Після перегляду кожна вистава, яка висувалася на конкурс, ґрунтовно рецензувалася. Всього ж у фестивалі-конкурсі взяли участь вісім театрів Дніпра, Академічний театр ім.. Лесі Українки з Камянського , чотири колективи із Запоріжжя, три театри Кривого Рогу та Павлоградський імені Б. Захави. За десять днів члени журі переглянули й оцінили дві дюжини робіт.

Пройшло свято як ніколи динамічно – всього за півтори години. А ось концерт, на думку багатьох, міг би бути кращим. Замість номерів самодіяльності можна було «засвітитися» зіркам нашого театру опери і балету.