Прощавай, зброє !

пластична драма за мотивами однойменного роману Ернеста Хемінгуея

(Автор сценічної версії та режисер – постановник заслужений діяч мистецтв України  Олександр Бєльський)

«…У виставі краса лікує від зневіри, від жорстокості, вона пробуджує душу до високих почуттів, до катарсису. Так пластично вибудована вистава, що чуючи голос самого тільки тіла, глядач тим не менше глибоко переймається почуттям, що вирують на сцені, перебуває у їх полоні. Це неймовірно, але в даному разі є відчуття, що слова тут взагалі зайві, що вони б зруйнували ту дивовижну атмосферу, яку створює симбіоз музики і тіла. Приміром у сцені прощання Фредеріка і Кетрін є момент, коли віднесені жорстокою буденністю урізнобіч, вони нарешті розімкнули свої простягнуті одне до одного руки, і в цей момент замовкає музика. Зависла на мить пронизлива тиша порожнього простору, який , однак, ще пам’ятає дотик, який ще зберігає тепло рук, енергетику двох люблячих сердець – сказала більше від сотні слів. Я вже не раз зауважила, що музика у виставах «Академії руху» – це не тло і не супровід. Це така ж пульсуюча в одному діапазоні з акторами енергетична субстанція, яка ще більше увиразнює кольори  і відтінки почуттів.»

Мотрона ПАНОВА,

член  Спілки журналістів України,

газета «Червоний гірник», м.Кривий Ріг

2010р. – диплом ЛАУРЕАТА Міжнародного  театрального фестивалю  «ЯЛТА.ЧЕХОВ,ТЕАТР» «за яскраву образність і виразний синтез образотворчих засобів» у пластичній драмі «Прощавай, зброє!»  Е. Хемінгуея (Ялта, АРК)

2011р. – диплом ЛАУРЕАТА Міжнародного фестивалю пантоміми «Біла маска» (нагороджені в номінації «краща вистава» за пластичну драму «Прощавай, зброє!» Е.Хемінгуея Олександр Бєльський  та в номінації «краща чоловіча роль»  актор Сергій Бєльський.) (Москва)