Академия Движения (Кривой Рог) - театр музыкально-пластических искусств

АВТОР СТАТТІ: ОЛЕНА МИЗА, газета «Червоний гірник», №24, 5 квітня 2018 р.

«СІЧЕСЛАВНА» РОЗКРИВАЄ ТАЄМНИЦІ

У переддень Міжнародного дня театру в Дніпровському академічному театрі драми та комедії відбулося урочисте нагородження переможців фестивалю-конкурсу на здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я «Січеславна – 2018».

Цей рік виявився щедрим на нововведення. Кожен із 16 театрів, які взяли участь у «Січеславні», міг показати не більше двох вистав. Та й кількість номінацій зменшилася втричі. На думку журі, це забезпечило більшу цінність нагород і означало, що їх отримують тільки кращі з кращих.

Криворіжці вчергове припали до душі театральній пані Січеславні. У конкурсі для творчої молоді «Надія Січеславни – 2018» диплом у номінації «Краща жіноча роль» отримала Юлія Пахаян, актриса Криворізького академічного міського театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху». Журі високо оцінило її виконання ролі Аліси у виставі «Аліса в Задзеркаллі» за мотивами твору Льюїса Керрола (автор інсценізації та режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Сергій Бєльський) та ролі дівчини у виставі «Спокушені спрагою» (автор ідеї та режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Олександр Бєльський).

Дипломом фестивалю-конкурсу «Січеславна – 2018» у номінації «Краща жіноча роль» відзначили Марію Фішелевич, актрису Криворізького академічного міського театру драми та музичної комедії ім.. Тараса Шевченка, за роль Еллі у виставі «Безумная Єлли и Великий обманщик» (автор, режисер-постановник та сценограф Андрій Івасіх).

Оголошення імен володарів гран-прі залишили під завісу церемонії.

  • Цьогоріч було прийнято принципове рішення, що буде два гран-прі: за кращу виставу для дітей і за кращу виставу для дорослих. Ці два гран-прі абсолютно рівнозначні. Крім статуеток та дипломів, переможцям цих номінацій вручаються грошові призи в розмірі 25 тисяч гривень, - зазначив директор Дніпровського міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України Олександр Шароваров.
  • Зрозуміло, що рецептів і приписів у мистецтві немає. Насправді ніхто не знає, як досягається успішність, як народжується хороша вистава, котра дивує, вчить, примушує думати…І кому як не вам відомо, що коли починаєш будь-яку роботу, здається, ніби не знаєш нічого і робиш усе з нуля, - звернулася до театралів голова журі фестивалю-конкурсу «Січеславна – 2018» Майя Гарбузюк, кандидат мистецтвознавства та акторської майстерності Львівського національного університету ім.. Івана Франка, головний редактор журналу «Просценіум». – Однак ті, хто зараз отримає ці високі нагороди, очевидно, знають якість таємниці. Відкриють видно, знають якість таємниці. Відкриють видно, знають якість таємниці. Відкриють вони їх чи ні, я не знаю. Але приходьте, дивіться, спілкуйтеся з переможцями, і якийсь секрет вам обов’язково відкриється. Хочеться, щоб у наступні роки були нові переможці і театральне мистецтво Січеславщини лунало на всю Україну.

Володарем гран-прі «Січеславни – 2018» за кращу виставу для дітей стала вистава Криворізького академічного театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху» «Аліса в Задзеркаллі» за мотивами твору Льюїса Керрола. Такий успіх – результат спільної роботи інсценізації та режисера-постановника Сергія Бєльського, балетмейстера Наталі Бєльської, художника-постановника та костюмера Олександри Вернєєвої, композитора Анатолія Тарасюка та акторської трупи театру.

Для театрів Придніпров’я престижно отримати вищу театральну нагороду регіону у фестивалі-конкурсі «Січеславна» за досягнення в галузі театрального мистецтва. У театру «Академія руху» їх тепер п’ять. Першу бронзову статуетку – гран-прі «Надія Січеславни» (малу) – театр отримав у 1997 році за виставу «Крапля меду», а першу велику, гран-прі «Січеславни», здобув у 2004 році за спектакль «Безсоння». Наступну завоював у 2014 році за виставу «Пер Гюнт», і через рік театральна удача знову посміхнулася криворіжцям – гран-прі «Січеславни» за виставу «Дідух». І ось цього річ «академіки» здобули гран-прі за кращу виставу для дітей «Аліса в Задзеркаллі».

Гран-прі «Січеславни – 2018» за кращу виставу для дорослих отримала вистава «На краю света» за Миколою Лєсковим Дніпровського драматичного молодіжного театру «Віримо!» (режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Володимир Петренко, музичне оформлення, сценографія та костюми – Марія Пашкурова).

Гідно представив наше місто на фестивалі-конкурсі Криворізький міський театр ляльок. У номінації «За репутацію та повагу» Дніпровське міжобласне відділення Національної спілки театральних діячів України нагородило почесними грамотами за багаторічний внесок у розвиток театру, майстерну роботу з лялькою, вміння працювати з молоддю – артиста-ляльковода, провідного майстра сцени Сергія Лисаченка, а за майстерне виконання ігрових ляльок, відповідальне ставлення до побажань акторів, виконуючих ролі, за любов і повагу до лялькового мистецтва – художника-оформлювача ігрових ляльок Світлану Тихонову.