Академия Движения (Кривой Рог) - театр музыкально-пластических искусств

АВТОР СТАТТІ: ОЛЕНА МИЗА, міська газета «Червоний гірник».

СІМЕЙНИЙ ТЕАТР БЄЛЬСЬКИХ

Сімейний – це саме те слово, котре повною мірою характеризує Криворізький академічний міський театр музично-пластичних мистецтв «Академія руху». Адже в ньому панує атмосфера гармонії та краси, тепла й любові, добра і затишку. Все це створено завдяки творчим силам і таланту заслужених діячів мистецтв України Олександра та Антоніни Бєльських, для яких театр – спосіб життя.

До зустрічі одне з одним на сценічному майданчику Палацу культури криворізького Центрального гірничо-збагачувального комбінату вони пройшли свої життєві університети. Олександр Бєльський, родом із Житомирщини, закінчив Дніпропетровський медичний інститут. Антоніна Бабкіна, родом з Миколаївської області, - Харківський політехнічний. Знаковими для Олександра Гнатовича були перші уроки мистецтва пантоміми під керівництвом Георгія Городецького в театрі-студії Дніпропетровського Палацу студентів імені Юрія Гагаріна та незабутні зустрічі з видатним мімом ХХ століття Марселем Марсо. Антоніна Григорівна вважає, що її творчі мрії справдилися перш за все завдяки батькам, а також – учителям херсонської школи-інтернату, котра мала тісний контакт з Херсонським музично-драматичним театром.

У 1976 році Антоніна та Олександр поєднали свої долі. Про таких говорять, що їм вищими силами судилося зустрітися. І найголовніше – для того, щоб подарувати світу «Академію руху». В тандемі Бєльських Антоніна Григорівна займається адміністративною частиною та є автором музичного образу майже всіх вистав. Олександр Гнатович – автор, драматург, сценограф, художник по світлу, режисер-постановник, педагог з акторської майстерності цільового курсу Дніпропетровського театрально-художнього коледжу. Чуттєва грація, пластична метафора, відверта мова тіла, магія акторської гри, світла та музики – сповнені глибинних філософських сенсів. Естетичний і художній рівень театру забезпечив найвищі нагороди міжнародних фестивалів…

Театр став способом життя і для синів Бєльських. Старший, Володимир, зазвичай виконує функції завідувача літературно-драматургічної частини, молодший, Сергій, настільки органічно ще в дитячому вічі вжився у першу роль Жучка із «Мухи-Цокотухи», що одразу було зрозуміло – артист. Закінчивши курс заслуженого працівника культури України Неллі Пінської у Дніпропетровському театральному училищі й курс народного артиста України Богдана Бенюка в Київському національному університеті культури і мистецтв, Сергій Бєльський став провідним артистом і режисером «Академії руху», а також отримав звання заслуженого діяча мистецтв України.

Режисер, продюсер, організатор всеукраїнського театрального фестивалю «Березілля» Сергій Проскурня, відзначає, що цей театр не тільки росте і розвивається, але заволодіває все новими територіями. Колектив спростував міф про те, що у індустріальних містах городянам не вистачає часу на прекрасне «Академія руху» - це острівець мистецтва, що насправді є материком, явищем міжнародного значення. Сьогодні єдиний у державі родинний тріумвірат заслужених діячів мистецтв України – Олександра, Антоніни і Сергія Бєльських щоденно будує театр філософського мислення, вишуканого втілення національної і світової класики засобами музично-пластичних мистецтв. Театр Бєльських гідно представляє Україну на престижних театральних форумах у Франції, Данії, Німеччині, Латвії, Швеції, Албанії, Угорщині, Польщі…

«Академія руху» - сімейний театр, на вистави приходять цілими родинами. В його репертуарі – постановки за творами Т. Шевченка, В.Стефаника, Г. Ібсена, С. Беккета, Е. Хемінгуея, М. Гоголя, А. Чехова, Л. Керрола.

Творчий колектив працює з величезною любов’ю. Артисти виразно торкаються потаємних струн людської душі, до останку віддають себе глядачам. То є висока мистецька любов, і вона взаємна.