Музей

Home / Музей

Сторінками історії Криворізького академічного міського театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху» завдяки інтерактивному музею…

new

Які асоціації викликає у нас слово «музей»? Здебільшого це купа експонатів, припорошених музейним пилом…Але це точно не стосується інтерактивного ART-музею історії театру, де зібрані безліч «живих моментів» 45-річної історії, де кожна афіша сповнена переживаннями та емоціями, кожен костюм або театральний аксесуар  – це ціла історія з безліччю персонажами, який відкрився у 2019 році. Цей рік у житті театру став знаковим, адже це був 25 театральний сезон, який глядачі запам’ятали завдяки яскравим подіям і прем’єрам.

Хотілося б познайомити з деякими яскравими моментами музею. Зібрано архівні матеріали роботи студії «Прем’єр», що і дотепер працює при театрі. Починаючи з чотирьох років діти отримують художньо-естетичне виховання засобами  театрального мистецтва, таких як сценічна мова, хореографія, пластичне та акторське мистецтво,  вокал. Зростаючи, розвиваючись, беручи участь у театральних фестивалях та конкурсах, вони стають частиною акторської трупи театру. Тож велика частина експонатів, а саме дипломи, унікальні фото, присвячена саме цій частині роботи театру.

Нещодавно музей поповнився важливим для сприйняття загальної концепції роботи театру та розуміння місця театру «Академія руху» на театральній арені експонатом, а саме книгою Алли Підлужної «Феномен Бєльського».

Ще одним поповненням безцінних надбань театру став головний приз  – Гран-прі IV Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «МІМ СЕСІЯ-2019». Це кубок у вигляді шматка залізної руди, який є символом Кривого Рогу, міста, де проходив цей фестиваль та в якому розвивається театральне мистецтво завдяки Криворізькому академічному міському театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху». До речі, фестиваль був присвячений пам’яті творця, художнього керівника Московського театру пластичної драми Г.Мацкявичуса.

У музеї можна знайти унікальні фото проведення зустрічі Олександра Бєльського з французьким мімом Марселем Марсо у 1968 та 1973роках.

У чому, ви спитаєте, інтерактив? В тому, що всі експонати у вільному доступі, до яких можна доторкнутися, дослідити та навіть відчути себе справжнім актором, одягнувши деякі костюми та реквізити. Та головне, що екскурсію музеєм проводить сам директор та художній керівник театру заслужений діяч мистецтв України Олександр Бєльський, який є засновником цього театру і крізь якого пройшли всі почуття та переживання за кожний здобуток театру.

Афіші різних років, буклети, збірники, манекени, театральні костюми та бутафорія, книги відгуків, фотографії та нагороди, за кожним експонатом – неповторні емоції, хвилювання, радість перемога та кропітка праця…

Для організації єкскурсії до музею театру телефонуйте за контактними телефонами театру.