Антоніна Бєльська

заступник директора, керівник музичної частини, заслужений діяч мистецтв України

Бєльська Антоніна Григорівна народилася 20 квітня 1948 року в с. Романово-Булгаково
Снігіревського району Миколаївської області,
в родині залізничника.

Як сказав, Роберт Рожденственский: «Красива жінка – це професія». Про Антоніну Бєльську можна сказати, що це не просто професія, – це її покликання. «У цій професії казкової жінки є навички, таємниці, і строгі принципи».
Заслужений діяч мистецтв України Антоніна Григорівна Бєльська народилася 20 квітня 1948 року в с. Романово-Булгаково Снігіревського району Миколаївської області, в сім’ї залізничника. Антоніна Григорівна вважає, що все, чого вона досягла в житті, завдяки передусім своїм батькам та вчителям, які працювали в школі-інтернаті, яка була тісно пов’язана з Херсонським музично-драматичним театром. Закінчила школу вона в 1966р. Потім переїхала до м. Кривий Ріг, де навчалася в Криворізькому технікуму гірської електромеханіки. Творче ядро колективу Антоніни Григорівни і Олександра Гнатовича склалося в 1974 році, як трупа молодіжного театру пантоміми – «Театр двох А» при Палаці культури ЦГОКа. 1976 рік для Антоніни Григорівни став доленосним. Вона закінчила Харьківський політехнічний інститут та назавжди об’єднала свою долю з Олександром Гнатовичем Бєльським. В 1981р. працює в Криворізькому театрі ляльок разом зі своїм чоловіком, а в 1983р. «Театр двох А», яким керував її чоловік удостоєний звання «народний». Статус професійного театру «Академія руху» присвоєний в 1994 р.,а в 2012 році – «академічний» . В 2009 р. указом Президента України від 20.03.2009 Антоніні Бєльській присвоєне почесне звання «заслужений діяч мистецтв України».
Організаторські здібності Антоніни Бєльської важко переоцінити. Безліч театральних фестивалів та проектів, пройшли під її керівництвом. Найбільш знаменними, з яких були такі як: «Мім сесія – 1991 – 1992 2003 роки», «Леся Українка на рубежі тисячоліття»(2001р.), «Поет тиші” – проект пам’яті великого французького міма Марселя Марсо».
На сьогоднішній день заслужений діяч мистецтв України Антоніна Григорівна не лише гідно виконує свою роботу заступника директора театру, але і веде активну громадську діяльність, як народний депутат Дніпропетровської облради, допомагаючи людям в рішенні їх соціальних проблем і координально впливати на поліпшення медичного обслуговування населення у своєму регіоні.