Олександр Бєльський

директор-художній керівник, головний режисер, заслужений діяч мистецтв України

Бєльський Олександр Гнатович – директор, художній керівник та головний режисер театру,
заслужений діяч мистецтв України.
Народився 15 серпня 1948 року в с. Скоромохи
Житомирського району Житомирської області, у сім’ї військових.

Шкільні роки та перші заняття в драматичній студії під керівництвом Нони Іванівни Цебренко відбулися в середній школі № 43 в м. Дніпропетровську (нині Дніпро). Нона Іванівна заклала ті основи та поняття сценічної дії, художньому читанню та основам сценічного мистецтва, які має зараз майбутній режисер. Одразу після закінчення школи в 1966 р. Олександр Гнатович почав свою творчу біографію в студентській трупі Георгія Олександровича Городецького, який керував першим театром-студії пантоміми в Дніпропетровському Палаці студентів ім. Юрія Гагаріна. Він познайомив та розвив здібності до пластичного театру Олександра Бєльського. Саме з 1967 по 1974-го року молодий режисер є учасником творчого колективу театру-студії пантоміми.
За значний внесок у соціально-економічний, культурний розвиток Дніпропетровської області, вагомі трудові досягнення та з нагоди Дня соборності України Олександр Гнатович Указом Президента України 20 січня 2006 р. отримав почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України». У 2014 р. був нагороджений за багаторічну плідну працю на мистецькій ниві Криворіжжя, розбудові театрального мистецтва в місті, області і країні відзначений званням «Почесний громадянин міста Кривого Рогу».
Театр «Академія руху» гідно представляв Україну на престижних театральних форумах у Франції, Данії, Німеччині, Латвії, Швеції, Албанії, Угорщині, Польщі. Театр має 5 вищих нагород Гран-прі на регіональному театральному фестивалі Придніпров’я «Січеславна»:
1997 р. – зонг-драма «Капля меду» О. Туманян;
2004 р. – пластична драма «Безсоння» за мотивами творів Т.Г.Шевченка «Катерина» та «Гайдамаки»;
2014 р. – пластична драма «Пер Гюнт» Г. Ібсена;
2015 р. – пластична драма «Дідух» за мотивами творів В. Стефаника «Катруся», «Камінний хрест» і «Похорон»;
2018 р. – дитяча музична казка «Аліса в Задзеркаллі» Л. Керрола (автор інсценізації та режисер-постановник засл. діяч мист. України Сергій Бєльський).
Перемогу здобули на Всеукраїнському театральному фестивалі «Коломийські вечори» в 2012 році з виставою «Шинель» М. Гоголя.
Театральний світ України може пишатися тим, що у них є такий, ні на кого не схожий, зі своїм унікальним режисерським баченням та поглядом драматург, сценограф, художник власних вистав Маестро Бєльський. І такий винятковий, авторський театр, який кожен раз, представляючи новий виток свого творчого здобутку, кожну виставу, змушує глядача переосмислити себе в реаліях сьогодення в Просторі і Часі.