Щоб пам’ятали…

Пластична драма в двох частинах

«Попіл»  та «Альпійська балада»

за мотивами повісті В. Бикова

(автор і режисер-постановник

заслужений діяч мистецтв України

Олександр Бєльський)

«Виставою «Щоб пам’ятали…» за мотивами повісті Василя Бикова про події Другої Світової війни, режисер Олександр Бєльський прагне нагадати про колишні страшні часи, але й робить художнє узагальнення теми війни, як найкатастрофічнішого явища в історії людства.

Вистава вирішена аскетично, у графіці чорно-білих кольорів, у манері кінематографічних кадрів, що хронологічно змінюють один одного і формують перебіг подій. Напружений простір музичного оформлення, що зроблений на основі творів І.Силіна, О.Ткаченка, І.Белтрамі, тримає атмосферу найвищої тривоги, жаху, невідворотності подій. Музика визначає основні емоції вистави, веде сюжетну оповідь.»

Алла ПІДЛУЖНА,

Лауреат Премії Національної спілки

театральних діячів України в галузі театрознавства і театральної критики,

театрознавець, театральний критик, журналіст, м.Київ

«Пам’ять визначає майбутнє. Те, що пережили наші близькі у роки війни, важко переоцінити і якось виразити. Крім фронтів і тилу, війна мала ще й інший бік, невимовно страшний, моторошний – концентраційні табори. Ми зараз знаємо, що таке Освенцім, Біркенау, Бухенвальд… Десь у 50-х роках Василь Гроссман написав твір  «Треблинський ад», де було детально описано, як жили люди, як у тому жахітті вони зберігали силу духу. Сьогоднішня драма – саме про це.

Картини з життя людей у роки війни: жінки отримують «похоронки», скорботно моляться вдови, а ось уже атака, наступ – конвеєр смерті запущено…

«Академія руху» вкотре довела – вони майстри пластичних вистав. Кожен жест, погляд чітко передають усе, що відбувається з героями: відчай, страх, біль, ніжність, жорстокість…Зовнішній світ перестає існувати, адже ти весь там, на сцені – живеш разом із персонажами, хвилюєшся за них.

Злагоджена робота всієї театральної трупи дозволила створити цю оду людяності і честі. Вона, без сумніву, нікого не залишить байдужим, адже істина, яку прагнуть донести автори, стосується кожного. »

Дар’я ВОРОНА, журналіст газети

«Червоний гірник», м.Кривий Ріг

2005р. – Диплом ЛАУРЕАТА Всеукраїнського театрального фестивалю кращих музичних прем’єр «Мельпомена Таврії-2005» в номінації «Краща жіноча роль» (нагороджена В.Власова) (Херсон)