26 травня Криворізький академічний міський театр музично-пластичних мистецтв «Академія руху» показав пластичну драму «Співи сонця і тіні» у рамках V-го Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА»-2023.

«Співи сонця і тіні» створені за мотивами  творів Моріса Метерлінка у сюжетах  «Сумний вальс» і «Сліпі». Режисер-постановник Олександр Бєльський об»єднав у оригінальному сценічному творі – пластичній драмі «Співи сонця і тіні» дві паралельні сюжетні лінії. Одна – асоціативні картини під впливом сібеліусівської музики, її палітра – витончена журба, композитор піднімає це на рівень узагальнення, для нього це одна з моделей існування людини. Інша – пластична версія метерлінківських «Сліпих». Тут оригінально трактуються символи: Острів – Земля у Всесвіті, Сліпці – людство в безвиході, Поводир – віра, яку втратили люди, є пошук відповідей на питання «Де ми живемо? Хто ми? У що віримо? Чи маємо надію попри розпач? Чи маємо вихід? Які наші цінності?», відбувається пошук сили, що поведе тих, хто прагне йти через негаразди та перешкоди. Основна ідея – непереможне життєлюбство, перед ним відступають хвороби й смерть, воно лишається після відходу людини, перетворюючись на світло.

У номінації «За найкращу танцювальну виставу і виставу фізичного театру» змагаються такі постановки:

• «Бал» (Київський національний академічний театр оперети)
  • «Лісова пісня» (Дніпропетровський академічний театр опери та балету)
  • «Співи сонця і тіні» (Криворізький академічний міський театр музично-пластичних мистецтв «Академія руху»)
  • «Стіна» (Insha Dance Company).

Переглянути виставу, включену у ЛОНГЛІСТ V-го Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії «ГРА» прибули члени Експертної Ради, знані театрознавці: Анна Білик, Сергій Васильєв, Роман Лаврентій, Олександр Островський, Ольга Стельмашевська, Юлія Щукіна.

Наші глядачі  прихильно відгукуються про постановку, яка стала подією минулого театрального сезону, але досі приваблює публіку своєю оригінальністю та настроєм.

Маємо надію, що «Академія руху» продовжить рух фестивальними стежками і здобуде там заслужене визнання.