Старий і море
Старий і море

Старий і море

пластична драма за мотивами однойменної повісті Ернеста Хемінгуея

(Автор і режисер-постановник

заслужений діяч мистецтв України

 Олександр Бєльський)

«Звернення Олександра Бєльського до повісті-притчі, повісті-символу «Старий і море» Ернеста Хемінгуея в черговий раз констатує прагнення режисера висловлювати свої думки і доносити до глядача власні художні сентенції через літературу високого ґатунку. А ще певною мірою й велику сміливість постановника, адже вміння відтворювати літературний твір засобами пластичного мистецтва – беззаперечне свідчення необмеженості лету його творчої фантазії.»

Алла ПІДЛУЖНА,

Лауреат Премії Національної спілки

театральних діячів України в галузі театрознавства і театральної критики,

театрознавець, театральний критик, журналіст, м.Київ

«Розпочавши реалізацію проекту постановки пластичної драми «Старий і море» за твором Ернеста Хемінгуея я розумів, що вирішити завдання буде важко без урахування основної теми, яка проходить через усю творчість письменника, теми кориди. Тому, я ввів додатковий персонаж – тореодора – для загострення конфлікта у зіткненні тореодора з усеядним суспільством.

Почуття честі, гордості, безстрашності і мужнього стоїцизмуСтарого співставляються з тореодором в корриді. Тема історії рибалки і тема тореадора зливаються в протиставленні до ситої публіки, орієнтованої на декорум і зовнішній лиск, як суспільства споживання, в тому числі і духовних цінностей.

Для поглиблення теми було запропоновано додаткову картину «Іспанська сюїта», використовуючи те, що описано у романі Е.Хемінгуея «По ком звонит колокол», тему боргу і любові. Для мене в постановці було особливо важливим якомога детально розкрити єднання душ Хлопчика і Старого, їх нерозривного зв’язку один з одним, навіть коли між ними море.»

Олександр БЄЛЬСЬКИЙ,

заслужений діяч мистецтв України

Після перегляду вистави «Старий і море»…

«Все, що бачила у вас, – сильна робота для душі: Ібсен, Стефаник і тепер Хемінгуей. Для пластичного театру  неймовірний репертуар. Ви маєте усі можливості для того, щоб для вашої молодої публіки бути лідерами – ви майже  ровесники, харизматичні, розмовляєте зрозумілою мовою, але такою, яка їх піднімає, напружує, примушує працювати душею. Це не комп’ютерні ігри, не фільми,  не інтернет, це те, що можна побачити тільки тут, у театрі. За такі речі хочеться дякувати, бо театра багатозначного, філософського  і сучасного для молодих не часто знайдеш.  Ви самі, може, не складете собі ціну.

Такою ж константою у вашій творчості залишається культура жесту, тіла, пластичної мови. У цій виставі ви найсучасніші. Епізоди побудовані так, що глядач дихає з вами в унісон. Ви не поспішаєте, розкриваєте нам формули, які нам зрозумілі, і даєте час їх освоїти.»

Майя ГАРБУЗЮКдоцент кафедри театрознавства та акторської майстерності Львівського національного університету імені Франка, головний редактор журналу “Просценіум”, кандидат мистецтвознавства

 

Після перегляду вистави «Старий і море»…

«Хочу подякувати вам за те, що пережив на вашій виставі почуття катарсису. Почали грати сюїту, і душа моя вознеслася і сльози потекли. Я не дуже сентиментальний, а сьогодні мене пройняло диво театру. Це мистецький, художній подарунок. Давно не бачив такої продуманої,  вивіреної партитури взаємин дійових осіб. Я не знаю, як після такої вистави говорити словами, а жестом я не володію, як ви. Не знаю, чи є такий театр у Києві, та й в Україні взагалі. Відчувається висока культура театру, і це читається у кожному з вас.

У жанрі я думаю, що це філософська притча. Вже не кажучи про рибу-хрест. І море це житейське, зіткнення духу і тіла, суєта із птахами. Я вже не кажу, як використовується техніка, все точно, усі смисли. Ви додержуєтесь міри відбору, міри художності, міри виразності.  Я вам дуже вдячний за багатозначну, глибинну працю. Ви вийшли на вищий рівень прочитання складних філософських творів. На тлі зображувальної розпусти на телебаченні  мені подобається ваша стриманість. Ще раз вам земно вклоняюся за ваше мистецтво.»

Григорій  ШУМЕЙКО,

Народний артист України

 

 2017р. – ДИПЛОМ переможця вищої театральної нагороди  Придніпров’я «Січеславна -2017» у номінації «Краща пластична вистава» (нагороджується  театр «Академія руху» за виставу «Старий і море» за мотивами твору Е.Хемінгуея)(Дніпро)